Наверх

Флаг Маврикия

МАВРИКІЙ

MUR ₨

МаврикІй – ЗАГАЛЬНА ІнформацІя ПРо КРАЇНИ

Інтерактивна мапа острову

Географія

Островна держава в групі Маскаренських островів, що знаходяться в західній частині Індійського океану, за 800 км східніше Мадагаскару. Країна складається з островів Маврикій, Родригес, Агалега і Каргадос-Карахос. Маврикій – острів вулканичного походження, його площа – 1865 кв. км. Протяжність берегової лінії – 330 км. Узбережжя острову надійно захищено кораловими рифами.

Екскурсії

Маврикій вікрили португальці. З 1638 по 1710 роки їм володіли Нідерланди. Саме голландці дали назву острову – Маврикій на честь свого правителя Маврикія де Нассо. З 1715 року Маврикій переходить до вволодіння Франції, яка використовує його як морську базу для свого флоту. Маврикій був переіменований в острів Франція.

В 1735 році губернатором було призначено Франсуа Мае де Ля Бурдонне. Завдяки йому острів починає процвітати: побудовані дороги, мости, лікарні, фортифікаційні укріплення, розбиті плантації цукрової тростини, розпочався обробіток хлопку, рису, велика кількість якого експортувалась до Європи. Бурдонне також створив відмінну морську базу в Порт-Луі, зручну та захищену від ворога. В 1810 році на мисі “Нещасний” висадилась флотилія англійців, яка значно перевищувала за чисельністю французькі війська. Перемогли англійці. Острів знову став називатися Маврикій. Острів залишався під британським пануванням 12 березня 1968 року. З цього дня він отримав незалежність та суверенітет.

Населення

В нинішній час населення Маврикію становить близько 1,12 млн. осіб. На острові Маврикій сформовано різноманітне за етнічним та професійним складом населення. В кінці 1990 року маврикійці індійського походження склали 68% населення, креоли, потомки від змішаних франко-афро-азіатських шлюбів – 27%, китайці – 3% і франко-маврикійці – 2%.

Різниця в часі

З листопада по березень – київський + 2 години, з квітня по жовтень + 1 година

Мова

Офіціальна мова – англійська, але більш всього розповсюджена французька, а також креольска хінді, урду, китайська.

Релігія

На Маврикію сповідують практично всі світові релігії: індуїзм, буддизм, іслам, християнство. Однак всі вони гармонійно співіснують в дусі взаємоповаги і збереження традицій кожної нації, що всіляко підтримується урядом. Маврикійці дуже привітні по відношенню до туристів. Острів часто називають “Японією Індійського океану” за небажання місцевих жителів казати “ні” навіть з найдрібнішого питання. Перед відвідуванням мечетей і індуїстських храмів слід одянатися скромно та обов’язково знімати взуття перед входом до храму. Не слід голосно розмовляти або сміятися біля культових споруд. Фотографувати храми офіційно не заборонено, але краще все ж таки перед зйомкою запитати дозвіл у служителів культу. Також обережно слід відноситись і до фотографування  місцевих мешканців – далеко не всі з них сприймуть таку спробу спокійно. В країні обідають доволі рано – вже об 11.00 більшість офісів зачиняється на перерву до 12.15.

Телефонний зв’язок

Власники мобільних телефонів, що працюють в стандарті GSM -900/1800, можуть користуватися їми на о-ві Маврикій. Телефонні карти продаються в офісі “Mauritius Telecom”, в табачних кіосках, на заправних станціях і в ресторанах. Для дзвінка в країну слід набрати 8 – 10 – 230 (код Маврикію) – номер абонента.

Довідкові телефони

  • Довідкова служба – 90.
  • Заказ міжнародних переговорів за телефоном – 10-091.
  • Центральне бюро з туризму (Порт-Луі) – 211-91-27, 211-62-55, 208-52-41, 208-52-42, 208-63-97, 637-36-35.
  • Екстренні служби Служба порятунку (поліція, пожарні, швидка допомога) – 999. Швидка медична допомога – 114. Поліція – 208-70-13/20. Пожарна охорона – 995.

Валюта, гроші

Валюта Маврикію – маврикійська рупія (MRU). Розрахунок відбувається лише в рупіях. Валюту можна обміняти у відділенні банків та в більшості готелів. Обмін рупій на іноземну валюту робиться тільки в аеропорту при виїзді з країни. Кредитна карти American Express, Visa, Diner, Master Card та дорожні чеки приймають практично у всіх готелях, магазинах та туристичних агенціях. Також всюди є банкомати.

Виза

Країна зі спрощенним візовим режимом. В аеропорту необхідно надати паспорт (який має термін дії протягом 6 місяців після закінчення терміну перебування в країні), зворотній квиток, ваучер, та заповнити спеціальну в’їзну форму.

Митниця

Заборонено ввіз вогнепальної зброї, автомобільних покришок. За ввіз наркотиків законом передбачено тюремне ув’язнення. Спеціальний дозвіл потрібний для експорту квітів.

Клімат

Клімат островів тропічний, морський. Вище в горах більш помірний, саме там розміщується більша частина поселень. Пересічна температура повітря найтеплішого місяця (лютого) +26 °C, найхолоднішого (серпня) + 16 °C. Середньорічна кількість опадів розподілена нерівномірно: від 1 500 мм у гірських районах до 5 000 мм на прибережних рівнинах. У середньому опадів до 3000 мм на рік. Бувають тропічні циклони, переважно з січня по березень.

Коли краще їхати

Курорт комфортно відвідувати протягом всього року. Однак в сезон новорічних свят та дитячих канікул в серпні кількість туристів максимальна.

Транспорт

Рух на Маврикії лівосторонній. В містах обмеження швидкості – 50 км/г, на решті доріг – 80 км/г. Таксі можна брати в аеропорту або біля готелю. Орендою автівок на острові займаються філіали крупних міжнародних компаній та невеликі місцеві фірми.

Кухня

Основне блюдо країни – каррі у вигляді рису з куркою або іншими м’ясопродуктами, креветками або устрицями, овочами та обов’язковими прянощами, рясно заправленого олією та зеленню. Дуже схожий на нього “бір’яни” – рис із м’ясом, овочами чи рибою, приправленими прянощами. Дуже популярний як закуска “пурі” – своєрідні бутерброди (як холодні так і гарячі) з особливої ​​муки з різними інгредієнтами, починаючи від салатів і закінчуючи м’ясним або рибним асорті, але обов’язково з будь-яким соусом.

Риба та морепродукти теж дуже популярні.

Велика різноманітність овочів! На острові вирощують батат, томати, баклажани, маленький зелений огірок з клейкою шкіркою “лало”, маніок, кабачки, гарбуз, патисони, капустяну пальму (місцева кулінарна гордість) та інші, часто незнайомі європейцю овочі. Ну і, звичайно, колосальна кількість фруктів усіх сортів.

Національними напоями вважається кава, фруктові соки, згущене молоко “алуду” з прянощами, місцеве світле пиво (“Стелла”, “Фенікс”, “Блю Мерлін” та інше), білий ром “Грін Айленд” і настійки на травах.

Ресторани

На Маврикії ви зможете відкрити собі кулінарні секрети трьох континентів. Спробуйте індійське та креольське карі, французький перчений стейк, англійський ростбіф, китайські делікатеси. До будь-якої страви на гарнір найчастіше подається рис. Якщо ви не особливий любитель гострих страв, вам пропонується риба чи морепродукти найрізноманітніших видів.

Традиційна страва Маврикія, вишукана і дуже освіжаюча – салат з пальмової капусти або з серцевини пальми, яка подається як гарнір до рибних страв. Різноманітні приправи до риби зроблять її смак справді чарівним. Зрозуміло, маврикійська кухня рясніє стравами з морепродуктів: суп з крабів, запіканка з устриць, восьминоги та найрізноманітніші приправи до риби.

На колоритних ринках та в готелях на Вас чекають гори свіжих екзотичних фруктів: папайя, кавуни, ананаси, банани, цитрусові. Не пропустіть нагоди спробувати знаменитий білий маврикійський ром “Green Island” та “White Diamond”. Кава тут готується на креольський манер і має найтонший аромат ванілі.

Маврикій відомий своїм неймовірно смачним чаєм. Найвідоміший з них – ванільний. Дуже смачний чай, п’ють його з молоком. На острові в основному китайські ресторани, індійських закладів напрочуд мало. Майже всі ресторани працюють до пізньої ночі.

Спорт

Всі мжливі водні види спорту, включаючи рибалку на блакитного марліна, дайвінг, плавання з маскою, віндсерфінг, охота на оленів, гольф, теніс.

Шопінг

Улюбленим сувеніром, привезеним із Маврикія, вважається модель вітрильника. На острові розташовані текстильні та трикотажні фабрики відомих світових марок, ювелірні фабрики.

Національні свята

1 січня – Новий рік.

січень – лютий – свято весни (китайський Новий рік).

12 березня – День незалежності Маврикія.

квітень – травень – Угаді (індуїстський Новий рік).

1 травень – Свято праці.

9 вересня – вшанування благочестивого Жака Дезіре Лаваля.

1 листопада – День всіх святих.

25 грудня – Католицьке Різдво.

Деякі індуїстські та католицькі свята привязані до лунного календаря і в різні роки приходяться на різні дні.

Туристичні зони

Північно-західне узбережжя (Гранд Бе, Пуен-о-Піман, Бараклава, Мон-Шуазі, Тру-о-Біш і Перейбер) розташоване на північ від столиці острова Порт-Луї і відоме своїми пляжами, чудово розвиненою туристичною інфраструктурою з розкішними готелями, численними ресторанами , бари, кафе і сувенірні крамниці.

Ціла група мальовничих островів – Куен-де-Мір, Іль-Ронд, Габріель, Іль-Плат, Іль-д`Амбре, а також Острів Змій (Ile aux Serpents), на якому замість змій водяться в незліченні морські птахи, – розташована біля північного узбережжя Маврикія. Всі північні острови славляться незайманою тропічною природою, нині ними розбиті заповідники. Справжня перлина з цієї групи – Іль-Плат, абсолютно плоский острів без єдиної споруди, крім маяка, – ідеальний нагляд для тих, хто бажає помилуватися океаном і навколишніми землями.

Тут пропонується повний набір розваг та водних видів спорту: підводне плавання, водні лижі, купання, риболовля на велику рибу.

Рельєф західного узбережжя більш різноманітний і рясніє гірськими масивами, що перемежуються, і зеленими долинами з прекрасними пляжами – Taмарен, Вольмар, Флік ан Флак.

Чорна річка відома у всьому світі як унікальне місце для риболовлі. Пляжі біля села Флік-ан-Флак просто чудові. Бухта Тамарінда більш дика, більш первоздана, ніж бухти інших місцях узбережжя. Через сильні течії купання тут небезпечне, зате для любителів серфінгу це райський куточок.

Південне, південно-західне та південно-східне узбережжя наймальовничіші. Саме тут розташовані пляжі Морн та Блю Бей, рівнина Шампань та гористе плато Пітон де ля Рів’єр Нуар. Гори тут невисокі з химерними за формою вершинами, що носять цікаві назви: Кішка і Мишка, Великий палець, Три соски.

Серед дрібних острівців, розсипаних уздовж південного узбережжя Маврикія, виділяється острів Фарватера (Ile de la Passe).

Східне узбережжя – ідеальне місце для любителів серфінгу літо (червень-вересень), коли океан та сухі тропічні південно-східні вітри особливо грізні та сильні. На цьому узбережжі з його мінливим рельєфом на вас чекають численні сюрпризи природи: скелясте узбережжя раптом різко змінюється нескінченними прекрасними пляжами, а потім знову перед вами виростають вражаючі скелі. Острів оленів (Ile Aux Cerfs) розташований поряд із східним узбережжям Маврикія. Це справжній подарунок для любителів дайвінгу та водних лиж, тут багато центрів водних розваг у бухтах із кришталево чистою водою. На Острові Білих Цапель (Ile aux Aigrettes) – розміщується мисливське угіддя, в якому на любителів полювання чекають найнезвичайніші пригоди.

Безпека 
Додаткових щеплень не потрібно. Воду з крана пити не рекомендується. Продається питна вода у пляшках.